+421 907 120 519 | i[email protected] 

Letný výcvikový tábor júl 2016

V dňoch 4.-8. 7. 2016 sa konal v Ivachnovej letný výcvikový tábor bradáčov.

Zúčastnili sa ich veľkí bradáči p. Ing. Jaroslavy Slačkovej (VESPER Triumetal, URIAH HEEP Radinie, ZETTA-JONES Triumetal) , p. Jána Šramka (NAZARETH Radinie) , manželov Krafčákovcov ( XERXES Triumetal) a Lukáša Laurenčíka (MASTER Stanios) . Z malých bradáčov boli nabrať nové skúsenosti bradáči Daniely Chrenkovej( ANETKA Danky-Dog, DÁŠENKA Danky-dog), Andrei Polakovičovej (HAIDEE HANNAH SUE Agape, FRANCESKA FRIDA Agape), Jaroslavy Kušnírovej ( REMUS Enel fenomen) a Andrei Adamčiakovej ( VARVARA JULIE GOLDIE Wild Rane, XANTHE GWENN NICCOL Wild Rane). Na socializáciu prišla CHRISTINA ATÉ Agape Marty Kročanovej a NO BRANDY Stada dog Andrei Adamčiakovej.

Počas piatich dní sme sa podelili o skúsenosti v pachových prácach, ktoré prebiehali každé ráno od 7, 00 do 8,30 na blízkych pasienkoch. O 9, 00 nás v areáli výcvikového strediska OZ výcvik psov Jáger už čakali figuranti p. Pavol Demko, Martin Drobúľ, Matej Šimko, ktorí poradili pri cvikoch obrán a špeciálnych cvikov.

Počas prestávky od 12-14,00 sme boli načerpať energiu na výbornom obede v reštaurácii ALIBABA Lisková.
V poobedňajších hodinách prebiehal výcvik poslušnosti a špeciálnych cvikov malých plemien.
Počas tábora bol čas aj na seminár o poslušnosti, kde sa s nami o svoje skúsenosti podelil p. Pavol Hladký, účastník majstrovstiev sveta bradáčov. V stredu nám prišli ukázať niečo so svojho výcviku aj príslušníci Policajného zboru, ktorí nám urobili ukážky vyhľadávania omamných a psychotropných látok. Zároveň nám porozprávali a poradili ako taký výcvik prebieha.

Tábor bol ukončený skúškou SOP, na ktorú sa prihlásili štyria psovodi so svojimi psíkmi. Všetci účastníci skúšku spravili. Po skúške padol dobre výborný gulášik. Po ňom nasledoval ešte výcvik poslušnosti, obrán a špeciálnych cvikov.
 V poobedňajších hodinách sa účastníci tábora na cestu domov, na pamiatku si odniesli aporty, ktoré pre nich vyrobil p. Juraj Adamčiak.

Na záver by som chcela poďakovať p. P. Hladkému za cenné rady, Lukášovi Laurenčíkovi za pomoc s obranami , p. Jurajovi Jágerovi za poskytnutie výcvikového priestoru, MVDr. M. Jánošovi za veterinárnu pohotovosť, ktorú sme našťastie nepotrebovali a všetkým účastníkom za účasť, rady a pomoc.

FOTO
Foto zo skúšky SOP