Majstrovstvá klubu vo výkone bradáčov – 20. ročník.

0. ročník Memoriálu Ing. Jaroslavy Slačkovej,

Výcvikový tábor.

V dňoch 6.- 8. 10. 2021 KCHPB usporiadal v spolupráci s kynologickým klubom Ružomberok a Výcvikovým strediskom K9 Jáger výcvikový tábor bradáčov.

V stredu bol zraz účastníkov o 10 hodine na futbalovom ihrisku na Bielom Potoku (časť Ružomberka). Na tábore sa zúčastnilo 13 členov KCHPB + jeden nečlen, s 3. strednými bradáčmi, 5. veľkými bradáčmi a 10. malými bradáčmi. Výcvik bol zameraný na vysvetlenie rôznych cvikov poslušnosti, na ich metodiku výcviku, prevedenie jednotlivých cvikov, chyby pri prevedení cvikov a pod.,  poobede prebiehali cviky obrany a špeciálne cviky. Zároveň sme prebrali niektoré časti skúšobného poriadku, hlavne na zmeny, ktoré sú platné už druhy rok. Výcvikový tábor bol ukončený skúškou SOP, na ktorej sa zúčastnili siedmi psovodi s dvoma veľkými bradáčmi, jedným stredným bradáčom a štyrmi malými bradáčmi. Všetci účastníci skúšok splnili limit skúšky a domov odchádzali s potvrdením o úspešnom absolvovaní skúšok.

V sobotu 9.10. 2021 sa uskutočnil 0. ročník Memoriálu Ing. Jaroslavy Slačkovej, Majstrovstvá klubu vo výkone bradáčov – 20. ročník. Rozhodcom pre NSP (so zápisom skúšky) bol p. Mgr. Ľuboš Rázga a pre IGP p. Štefan Szabo. Boli otvorené nasledovné kategórie:  BH-SK (9 pretekárov), ZM(1 pretekár), SVV1 (jeden pretekár) a kategória ZMMP bez stôp (3 pretekári), IGP 1 (3 pretekári). Škoda, že pre karanténu sa preteku nemohli zúčastniť všetci prihlásení, a preto bola kategórie ZM a SVV1 len s minimálnym počtom štartujúcich. Výsledky v tabuľkách nižšie.

Najlepším bradáčom Majstrovstvách klubu bol vyhodnotení Teos (Roman Lacuš), najlepšia stopa Berta Kalimantana (Jana Koctúrová), najlepšia poslušnosť Teos (Roman Lacuš), najlepšia obrana Exemlár Triuemetál (Ľudevít Krampe) a najlepšie špeciálne cviky  Xanthe Gwenn Niccol Wild Rane (Andrea Adamčiaková).

Poháre venované KCHPB boli pretekárom odovzdané synom p. Slačkovej, za zorganizovanie preteku, za ceny a občerstvenie ďakujeme KCHPB, za prenájom futbalového ihriska, za ceny ďakujeme mestu Ružomberok z zastúpení p. Vojtecha Macku a za pomoc s organizáciou preteku a tábora patrí poďakovanie KK Ružomberok, výcvikovému stredisku K 9 Jáger a p. Adamčiakovi.

Na záver patrí veľké poďakovanie p. rozhodcom za spravodlivé posúdenie, všetkým pretekárom za chovanie v pravidlách fair play, za zbierku, ktorá bola odovzdaná p. Krafčákovou tým ktorým bola určená a za skvelú atmosféru všetkým účastníkom. Tešíme sa na ďalšie stretnutie s vami.