+421 907 120 519 | i[email protected] 

Na prvú úpravu šteniatka by mal dbať chovateľ. Ak nie, tak je to ďalšia úloha nového majiteľa, vykúzliť z malej chlpatej gulôčky elegantné šteniatko. Ak si netrúfate šteniatko ostrihať sami alebo nemáte zo strihaním žiadne skúsenosti, požiadajte radšej o pomoc dobrú psiu kaderníčku. Ani tá nemusí vedieť presne ako sa strihá bradáčik. Prinášame vám pár dobrých rád ako upraviť po prvý krát šteniatko.

S úpravou šteniatka začíname v 7 – 8 týždňoch

1. Brada, ofina, predhrudie – sa zatiaľ nestrihá ani nijako neupravuje – len sa prečesáva kefkou, aby sa nám srsť nezhrčkovala

2. Krk, líca, uši – sa vyholujú strojčekom na dĺžku cca 2 – 3 mm. Striháme srsť do proti smeru rastu. Len na ušiach striháme po smere rastu srsti.

3. Temeno hlavy, vrchné predhrudie – prechody medzi krátkou a dlhou srsťou. Na temene hlavy nechávame srsť cca 5mm. Prechody medzi dlhou a krátkou srsťou robíme efilačnými nožnicami.

4. táto časť sa začína prečesávať trimovacím nožom. Tým docielime, aby bola srsť neskoršie kvalitne tvrdá a správne sfarbená.

Riadime sa šípkami na obrázku. Vždy musíme dodržať to, že striháme proti srsti.
Okolo ritného otvoru musíme dať väčší pozor. Koža je tam jemná a citlivá.

Labky ostrihajte nožnicami do tvaru mačacej labky. Riaďte sa šípkami na obrázku.
Prebytočnú srsť zospodu labky ostrihajte na krátko, aby nezavadzali šteniatku pri chôdzi a nechytali sa na ne zbytočné nečistoty.

Úprava šteniatka hlava
Úprava šteniatka zadok
Úprava labiek